Aerobní cvičení Vám pomůže žít kvalitnější život

Máte rádi chůzi a s nadšením vyrážíte na nejrůznější procházky? Pak se nezdráhejte a začněte se více věnovat pohybu. Možností máte v tomto směru více než dost. Jestliže dáváte přednost spíše rekreačnímu sportu, ideální volbou se Vám stane aerobní cvičení.

Co je to aerobní cvičení?

Aerobní cvičení je pojem, pod kterým si představte metabolické procesy realizované za přítomnosti kyslíku. Jde o cviky, které se pojí s vyšší tepovou frekvencí a střední zátěží. Ve své podstatě jde o opak anaerobního cvičení, kdy se cvičí při nedostatečném přísunu kyslíku. Aerobní pohyb je tak ideálním řešením pro shazování přebytečných kil. Největším efektem tohoto způsobu cvičení je hubnutí.

Aerobní cvičení v praxi

Pod tímto pojmem si pochopitelně můžete představit řadu nejrůznějších cviků a sportů. Jedním z nich je například spinning, při kterém se dostatečně vypotíte a zbavíte se svých tukových zásob. Pokud se chcete věnovat spinningu, v tabulce níže najdete několik praktických informací.

PředmětHodnota
Zahřátí10 minut
Tepová frekvence60 %
Drill série6x 30 sekund
Pauzy30 sekund
Poznejte, jak má vypadat správné aerobní cvičení.

Jestliže Vás neosloví spinning, můžete se pochopitelně zaměřit i na jiné pohybové aktivity. Typickým příkladem je jogging, což je určitý druh běhu. Hodně populární je také plavání, klasická cyklistika nebo aerobic. Ten osloví primárně ženy.

Jaké jsou výhody aerobního cvičení?

Pojďme se nyní soustředit na to, v čem jsou tyto sporty a pohybové aktivity vlastně přínosné pro Vaše tělo? Určitě tím snížíte riziko vysokého krevního tlaku. Tím pádem dochází k minimalizaci onemocnění srdce. Když se budete s maximální pravidelností věnovat aerobnímu cvičení, budete udržovat optimální hladinu cholesterolu v krvi. Právě aerobní činnost je jako stvořená pro posílení srdce a plic. Přidanou hodnotou toho všeho je pak snížení množství tuku v těle. To znamená, že výsledkem se Vám stane hubnutí a nenásilné formování postavy. Jestliže chcete něco udělat pro své zdraví, aerobní cvičení se určitě stane tou správnou volbou.

Publikováno: 24. 08. 2021

Kategorie: sport

Autor: LubomirZivny

Tagy: aerobik | aerobní cvičení | aerobní cviky | cvičení | hubnutí | pohyb | spinning | sport | sportování | zdraví