Dovolená na kole je zdravá a zároveň zábavná

Pokud plánujete výlet pro svoji rodinu, máte rozhodně na výběr. Jestliže dáváte přednost chůzi, vsaďte na zoologické zahrady. Pakliže chcete za den vidět podstatně více věcí, bude pro Vás ideální volbou dovolená na kole. V Česku se nachází přemíra krásných cyklostezek, které Vás provedou těmi nejzajímavějšími zákoutími. A právě s takovými cyklostezkami Vás podrobněji seznámíme.

Nejlepší cyklostezky v Česku

Dovolená na kole by měla výt zábavná, poznávací a samozřejmě i sportovně založená. Přesně v tomto duchu jsme pro Vás vybrali několik vhodných cyklostezek. Ty Vám nejprve představíme z pohledu jejich celkové délky. Pak se zmíníme i o nich samotných. Začtěte se do níže prezentované tabulky.

CyklostezkaDélka
Lichtenštejnská stezka39 km
Okolo Třeboně39 km
Po hřebeni Radhoště46 km
U Baťova kanálu80 km
Jak dlouhé jsou nejoblíbenější cyklostezky v Čechách?

Jak můžete vytušit podle uváděné délky, dovolená na kole může nabývat odlišné vzdálenosti. Vydat se pochopitelně můžete jenom na část úseku. To už záleží na Vaší celkové kondici a časových možnostech.

Dovolená na kole – Lichtenštejnská stezka

Lichtenštejnská stezka vede z Valtic přes Lednické rybníky, Svatého Huberta zpátky do Valtic. Cyklostezka je oblíbená především proto, že dokonale prozkoumáte Lednicko-valtický areál, kde se mimochodem nachází až dvanáct českých památek zanesených na seznamu světového dědictví UNESCO. Jde o poměrně nenáročnou trasu, kterou zvládnete i na trekovém kole.

Dovolená na kole pokračuje

Když se zaměříte na cyklostezku Okolo Třeboně, poznáte určitě rybník Svět, kromě něho ale také samotnou Třeboň. Při těchto toulkách byste rozhodně neměli vynechat Soví les. Po hřebeni Radhoště je už náročnější cyklotrasa žádající si horské kolo. Pojedete z Frenštátu pod Radhoštěm do Pusteven, Martiňáku, Čeladné a zpátky do Frenštátu. Pokud naopak dáváte přednost spíše lehčímu ježdění, do kterého zapojíte i své děti, cyklostezka u Baťova kanálu je ideální volbou. Je jedno jaký úsek si vyberete, protože možností je více než dost – od Kroměříže, přes Veselí nad Moravou až po Hodonín.