Dovolená na vodě si Vás rozhodně podmaní

Jestliže nepatříte mezi milovníky výšek, jenom stěží Vás budou zajímat nejvyšší hory Česka. Pokud naopak dáváte přednost vodním plochám, určitě Vám udělá radost dovolená na vodě. Tu můžete absolvovat na českých řekách, které jsou obklopeny překrásnou přírodou. Spousta nevšedních zážitků, živočichů a pobyt na čerstvém vzduchu. Stačí si jen vybrat řeku, jíž budete sjíždět.

Jaké řeky patří k těm nejoblíbenějším?

Dovolená na vodě by měla určitě začít na Vltavě. Jde přece jenom o jednu z nejoblíbenějších řek mezi vodáky. Pravděpodobně tím nejpopulárnějším úsekem je Vyšší Brod – Rožmberk. Vyrazit sem můžete na jednodenní i vícedenní výlety. Krás je tu více než dost. V tabulce níže Vám pro zajímavost přinášíme celkovou délku oblíbených řek v rámci České republiky.

Název řekyDélka v ČR
Vltava430,2 km
Lužnice157,66 km
Sázava225,93 km
Berounka139,45 km
Jak dlouhé jsou nejoblíbenější řeky v Česku?

Unikátní řekou je i Ohře, která Vás do určité míry provede krajem lázní. To znamená, že Vás budou čekat Karlovy Vary, Cheb, Perštejn a další úchvatná města v kombinaci s dech beroucí přírodou. I tak může vypadat dovolená na vodě.

Dovolená na vodě – Ostatní řeky

V Česku máte samozřejmě na výběr z pohledu volby říčních toků. Pro vodáky jsou tu ideální podmínky, což dokazuje například Sázava. Ta patří mezi poklidnější řeky, kde nepotkáte příliš turistů. Je tedy ideální pro milovníky klidu a neposkvrněné přírody. Když si na ní budete chtít užít trochu adrenalinu, vydejte se na poslední úsek Týnec – Pikovice.

Rodiny s dětmi vsadí spíše na Berounku. Klidná řeka k tomu doslova vybízí. Navíc při cestě můžete navštívit kupříkladu Křivoklát nebo Karlštejn. Tato dovolená na vodě je tak zárukou nádherných výhledů a velice osobité atmosféry.

Zapomínat bychom ovšem neměli ani na vodáckou klasiku v podání řeky Lužnice. Ta si Vás podmaní malebnými vesničkami podél vody, ale i několika peřejemi. Mezi hodně populární úseky patří Suchdole nad Lužnicí – Bechyně. Tak co, už máte připravené vodní barely, pádla, vesty a chystáte se vyplout?

Publikováno: 03. 08. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: LubomirZivny

Tagy: berounka | dovolená na vodě | lužnice | ohře | řeka | řeky | sázava | sjíždění řeky | vltava | voda