Dovolená Sardinie letecky z Prahy: slunce, pláže a tyrkysové moře na dosah

Dovolená Sardinie Letecky Z Prahy

Přímé lety Praha - Sardinie

Sníte o dovolené na slunné Sardinii? Pak vás potěší, že z Prahy existují přímé lety na toto krásné italské ostrově. Letenky si můžete zarezervovat u leteckých společností jako jsou ČSA, Smartwings nebo Ryanair. Přímé lety obvykle míří na letiště Olbia Costa Smeralda (OLB) na severu ostrova nebo na letiště Cagliari Elmas (CAG) na jihu. Doba letu se pohybuje okolo 2 hodin. Díky přímým letům se na Sardinii dostanete pohodlně a bez zbytečných přestupů, což vám ušetří čas i energii na užívání si vaší zasloužené dovolené.

Letecké společnosti a ceny letenek

Svět leteckých společností je pestrý a nabízí širokou škálu cen letenek. Nízkonákladové aerolinky jako Ryanair nebo Wizz Air lákají na levné lety, ale počítejte s příplatky za zavazadla, občerstvení a výběr sedadla. Tradiční aerolinky typu ČSA nebo Lufthansa poskytují komplexnější služby v ceně letenky, ale obvykle si připlatíte. Ceny letenek se dynamicky mění v závislosti na obsazenosti, sezóně, ceně paliva a konkurenci. Obecně platí, že rezervace s větším předstihem a mimo sezónu vám ušetří peníze. Nezapomeňte porovnat ceny letenek u různých dopravců a využít srovnávače cen letenek, jako je Kiwi.com nebo Skyscanner.

Doba letu a letiště na Sardinii

Doba letu na Sardinii se liší v závislosti na odletovém letišti a letecké společnosti. Z Prahy počítejte s přibližně 2 hodinami letu. Na Sardinii se nachází několik letišť, přičemž nejvytíženější jsou letiště Olbia Costa Smeralda na severu a Cagliari Elmas na jihu ostrova. Z Prahy létají přímé lety na obě letiště, a to především v hlavní sezóně. Menší letiště Alghero Fertilia na severozápadě ostrova je dostupné s přestupem, například v Římě nebo Miláně. Při plánování dovolené na Sardinii nezapomeňte zohlednit i časovou rezervu na cestu z letiště do vašeho ubytování.

Doprava z letiště do hotelu

Z letiště Václava Havla Praha se do vašeho hotelu dostanete pohodlně a rychle několika způsoby. Pokud preferujete komfort a rychlost, taxi služba je vám k dispozici přímo před příletovou halou. Cesta do centra Prahy trvá zhruba 25 minut a cena se pohybuje okolo 600 Kč.

Další možností je využití MHD. Autobusy číslo 119 a 100 vás dopraví na linku metra A, odkud se snadno dostanete do centra i dalších částí města. Jízdenky zakoupíte v automatech na zastávkách nebo u řidiče a jejich cena začíná na 32 Kč. Pro náročnější cestovatele je tu Airport Express, který vás z letiště dopraví na Hlavní nádraží za 35 minut.

Tipy na cestování po ostrově

Doporučuji si předem naplánovat trasu a zarezervovat ubytování, zvláště v hlavní sezóně. Ostrov je ideální pro cestování autem, ale existuje i síť autobusových linek. Nezapomeňte na opalovací krém a pokrývku hlavy, slunce je tu silné. Ochutnejte místní speciality jako čerstvé ryby a mořské plody. Večer si užijte živou atmosféru v některé z taveren.