Jízda na kolečkových bruslích – Sportem ke zdraví

Rekreačních sportů existuje v dnešní době více než dost. Pokud se chcete pravidelně hýbat a udělat něco pro své zdraví, přinášíme Vám inspiraci. Nemusí to být pouze kondiční běh, jak by si mohl, kdo myslet. Hodně populární je v dnešní době jízda na kolečkových bruslích. Ta se sebou přináší hned několik zajímavých výhod, s nimiž Vás podrobněji seznámíme.

Jak se promítá jízda na kolečkových bruslích do hubnutí?

Pohyb obecně je tělu prospěšný. Také v případě kolečkových bruslí navíc můžete shodit nějaké to přebytečné kilo navíc. Stačí, když se tomuto zábavnému pohybu budete věnovat třikrát až čtyřikrát týdně. Z pohledu spalování kalorií se můžete inspirovat v tabulce prezentované níže.

Hmotnost člověkaPočet spálených kalorií
57 kg210 kalorií
70 kg260 kalorií
84 kg311 kalorií
Kolik kalorií spálíte při jízdě na kolečkových bruslích?

Tento počet kalorií odpovídá době jízdy kolem třiceti minut. Obecně je doporučováno, aby byla jízda na kolečkových bruslích praktikována alespoň dvě hodiny týdně. Pak se domůžete požadovaných výsledků.

Vybočte z běžného stereotypu

Pokud jde o rekreační sporty, jízda na kolečkových bruslích Vás určitě vytáhne z běžného stereotypu. Tento pohyb je totiž vhodný v podstatě pro všechny věkové kategorie. To znamená, že na své si přijdou nejenom děti, ale také senioři. Pohyb jako takový méně zatěžuje klouby a zároveň přispívá k posílení svalstva. Vedle hubnutí tak můžete posílit například břicho, boky, nohy a hýždě. Do určité míry zapojíte do pohybu celé tělo. Jízda na kolečkových bruslích je o svalové vytrvalosti.

Když se tomuto sportu budete věnovat s maximální pravidelností, budete mít zdravější srdce. Jde totiž o praktickou prevenci vysokého krevního tlaku. Na kolečkových bruslích se mimo jiné naučíte lepší rovnováze. Zároveň si dopřejete duševní pohodu, protože během jízdy se vyplavují hormony štěstí zvané endorfiny. Jízda na bruslích navíc nemusí být pouze záležitostí jednotlivce. Ve své podstatě se jedná o týmový a kolektivní sport, kterému se můžete věnovat se svými přáteli.