Kondiční běh rozhodně prospěje Vašemu zdraví

Pohyb je správný, o tom není žádných pochyb. Pokud chcete nějakou aktivitou přispět k lepšímu zdraví, zaměřte se na kondiční běh. V jeho případě nejde o nic příliš náročného. Právě správná frekvence běhu je spojena s minimální zátěží svalů, kostí, kloubů a celkově běhové soustavy. Jestliže chcete vědět, jak takový běh vypadá, začtěte se do následujících řádků.

Kondiční běh zlepší Vaši vytrvalost

Když se řekne kondiční běh, určitě si nepředstavujte tréninky na maraton. To určitě ne. Běžci tohoto typu se běhání věnují dvakrát až třikrát týdně. S konkrétními číselnými údaji Vás seznámíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Čas běhu20 až 50 minut
Kondice107 až 130 tepů
Kilometr časZa 5 až 6 minut
Týdenní náběh20 až 60 kilometrů
Základní údaje související s kondičním během.

Tento typ běhu lze zaškatulkovat někde mezi jogging a klasický běh. Počítejte s tím, že energetický výdej u sedmdesátikilového člověka bude kolem 910 až 3 700 kilokalorií.

Vybavte se na kondiční běh

Pokud se chcete věnovat kondičnímu běhu, neměli byste opomíjet na vhodný sportovní oděv. Ani v tomto případě se ovšem nemusíte obávat ničeho příliš náročného. Základem všeho je investice do kvalitní obuvi. Jsou to běžecké boty, které budete volit podle toho, jestli se Vaším cílem stane silnice nebo terén. Výjimkou nejsou ani boty pro kombinování těchto terénů.

U vhodné obuvi pro kondiční běhání si pohlídejte prodyšnost obuvi, tlumící schopnosti a maximální pohodlí. Boty do terénu pak volte s větším vzorkem, abyste získali jistotu při došlapu.

Nepodceňujte správnou techniku běhu

Není to pochopitelně jen vhodná obuv a nadšení do běhání, které potřebujete. Aby kondiční běh přinesl to, co přinést má, je třeba naučit se správné technice. Kromě ní neopomínejte ani na odpovídající regeneraci těla. Na počátku všeho můžete kondiční běhání začínat intervalovými tréninky, kdy po 500 až 800 metrech budete měnit a střídat tempo podle svých fyzických možností. Tímto způsobem budete pozvolna pracovat na své celkové vytrvalosti.

Publikováno: 20. 08. 2021

Kategorie: sport

Autor: Lubomir Zivny

Tagy: běh | běhání | jogging | kalorie | kondice | kondiční běh | kondiční sport | náběh | spalování kalorií | sport