Lázně přináší vzpruhu těla a dostatečný odpočinek

Hledáte vzpruhu pro své tělo? Chcete si odpočinout nebo se zbavit nepříjemných bolestí, nemocí a podobně? Pak se pro Vás lázně stanou ideálním řešením. V České republice jich funguje hned několik a každé z nich se zaměřují na něco trochu jiného. Jestliže chcete vědět, kde Vám udělají dobře po fyzické i psychické stránce, začtěte se do následujících řádků.

Lázně po celém území ČR

Na počátku všeho se zaměříme na situování lázeňských míst. Ta se nachází ve vybraných částech České republiky. V Lázeňských oblastech, které můžete vyčíst z níže uvedené tabulky. Ke konkrétním lázním přinášíme jednu z podstatných informací, kde je najdete.

LázněSituování
Karlova StudánkaHrubý Jeseník
Karlovy VaryKrušné hory
Mariánské lázněKarlovarský kraj
LibverdaSeverozápadní Čechy
Jaké jsou známé lázně v České republice?

Ve výčtu lázní by šlo pochopitelně pokračovat, jsou to ještě lázně Františkovy, ale také ty v Teplicích, Třeboni nebo v Poděbradech. Stačí si pouze vybrat.

Lázeňský servis v Karlových Varech

V těchto lázních si budete užívat bohatých procedur, které jsou primárně zaměřeny na léčbu látkové výměny, obezitu, ale i diabetes. Čekají na Vás nejrůznější druhy koupelí, masáží a balneologická léčba. Výjimkou nejsou ani skotské střiky. Mezi procedurami se pak můžete procházet po kolonádách tohoto významného lázeňského města.

Ostatní lázně a jejich nabídka

Nemusíte pochopitelně končit pouze v Karlových Varech. Výzvou je i Karlova Studánka přínosná primárně pro lidi s dýchacími obtížemi. Zde jsou aplikovány nejrůznější rehabilitační techniky a inhalace. Užívat si budete parafínových zábalů v kombinaci s přírodními léčebnými zdroji.

Když Vás kroky zavedou do Mariánských lázní, s největší pravděpodobností potřebujete léčit kožní nemoci, nervové problémy nebo nemoci pohybového aparátu. Tomu také odpovídající mnohé druhy koupelí. Zajímavé jsou například pitné kúry nebo plynové injekce.

Zapomínat bychom neměli ani na Libverdu. Lázeňský areál svými procedurami cílí primárně na pacienty s onemocněním pohybového ústrojí a cévního oběhu. Zde si budete dopřávat libverdskou „boží vodu“.