Lymfodrenáž může odstranit i Vaše problémy

Máte sedavé zaměstnání? Nehýbete se tak, jak byste chtěli a Váš život je zaplaven poměrně velkým stresem? Potom u Vás může docházet k poruše lymfatického systému, který je pro člověka naprosto nezbytný. Vždyť právě ten výrazným způsobem ovlivňuje imunitní systém a zároveň zbavuje tělo všeho toxického. Pokud tomu tak je, pomůže Vám lymfodrenáž.

Co je to lymfodrenáž?

Pod tímto výrazem si můžete představit určitý druh masáže. Jde o speciální hmatovou techniku, která obnovuje správnou funkčnost lymfatického systému. Primárně dochází k odblokování hlavních uzlin. Pozor si však musíte dát na to, aby byla lymfodrenáž prováděna zkušeným odborníkem, jinak může dojít naopak k poškození lymfatického systému.

Všechno, co byste měli vědět

S lymfodrenáží jako takovou pochopitelně souvisí řada důležitých informací. Například to, pro koho je vhodná a pro koho naopak není. Co způsobuje špatná činnost lymfy a mnohé další. Více informací tohoto typu naleznete v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Podepisuje se špatná lymfa na vzhledu člověka?

Ano, vedle zdravotních komplikací se mohou dostavit i ty estetické. Typickým příkladem je špatná pokožka. Větší výskyt pórů, suchost, ale také viditelná celulitida.

Kdo by si měl zajít na lymfodrenáž?

Určitě ten, kdo trpí nadváhou, má problémy s křečovými žílami, trápí ho bolesti hlavy, má akné, otoky dolních končetin nebo potřebuje efektivním způsobem detoxikovat svůj organismus.

Pro koho není vhodná tato masáž?

Lymfodrenáži by se měli vyhnout lidé s vyšším krevním tlakem nebo srdečními vadami. Ideální není ani pro pacienty s maligním onemocněním a pro těhotné ženy do pátého měsíce těhotenství.

Je lepší přístroj nebo ruční masáž?

Ne nadarmo se říká, že žádné zařízení nenahradí ruce zkušeného maséra a odborníka na lymfodrenáže. Na tuto otázku si tak můžete odpovědět sami.

Jaké další problémy přináší špatný lymfatický systém?

Jsou to například dýchací obtíže, otoky očních víček, problémy s mízními uzlinami, ale také celková psychická podrážděnost. Z toho plyne dlouhodobě špatná nálada.