Lyžování s rodinou si užijete i v České republice

Absolvovali jste v létě s rodinou dovolenou na řece? Pak je nejvyšší čas, začít se připravovat na zimní dovolenou. Ta bude pochopitelně probíhat kde jinde než právě na zasněžených horách. Lyžování s rodinou si můžete užívat na různých vrcholcích českých hor a nemusíte kvůli tomu jezdit ani do zahraničí.

Nejslavnější sjezdovky v Česku

Tou asi nejznámější sjezdovkou je ta nacházející se ve Špindlerově Mlýnu. Jde o širokou, avšak poměrně strmou sjezdovku, kterou si užijí primárně vyznavači adrenalinu. Černá sjezdovka ve Svatém Petru má neuvěřitelný sklon 62 %. Tady bude lepší dovolená s postaršími dětmi patřícími spíše mezi zkušenější lyžaře.

Pestré lyžování s rodinou

Pokud Vám ovšem nevyhovuje Špindlerům Mlýn, můžete vsadit na jiné nejvyšší hory v Česku. Výběr je v tomto směru více než bohatý. Začít můžete u nejdelší sjezdovky v ČR a pokračovat budete až k té nejpohodlnější. S těmi všemi Vás nyní podrobněji seznámíme prostřednictvím otázek a odpovědí.

Kam vyrazit na dlouhou sjezdovku v Čechách?

Vaším cílem se v tomto směru stane Rokytnice nad Jizerou. Nejdelší česká sjezdovka je Turistická z Lysé hory. Jde o modrou sjezdovku, která má délku více jak tři kilometry a převýšení asi 650 metrů.

Kde si užít pohodlné lyžování s rodinou?

Mezi nejpohodlnější tuzemské sjezdovky patří ta na Bukovou horu v Orlických horách. Je to Červená voda, kde si užijete mírnější lyžování, a proto je toto místo vhodné i pro menší děti.

Kam vyrazit za pořádným adrenalinem?

Není to pouze Špindlerům Mlýn, kde si užijete adrenalin. Vyzkoušet můžete také Špičák na Šumavě, kde je nejprudší sklon až 45 stupňů.

Jaká sjezdovka je vhodná pro děti?

Lyžování s rodinou v podání těch nejmenších na Vás čeká na Lipně. Místní lyžařské středisko nabízí tratě pro všechny typy lyžařů a nechybí zde ani troj sedačkové lanovky.

Jaké jsou další oblíbené sjezdovky?

Jmenovat lze ještě Němčičky, Chotuň, Andělská Hora, Klínovec, Dolní Morava a mnohé jiné.