Masáže dokáží pomoci každé části Vašeho těla

Chcete ulevit svému tělu, potom vyrazte do lázní nebo vhodného wellness studia. Tam, kde provádí profesionální masáže různého typu. Právě prostřednictvím masáží je možné ulevit vlastní fyzické schránce. Jestliže Vás trápí bolesti zad, končetin nebo jiných partií, najděte si tu správnou masáž pro odstranění potíží.

Masáže trvající odlišnou dobu

Ještě, než Vám představíme samotné masáže, zmíníme se o tom, jak dlouhou mohou přibližně trvat. Primárně se soustředíme na klasickou masáž, která je mezi lidmi asi tou nejvyhledávanější. Délka masírování se pochopitelně odvíjí od toho, co všechno chcete namasírovat.

PartieDélka masáže
Záda20 minut
Záda + šíje35 minut
Záda + šíje + končetiny50 minut
Celé tělo110 minut
Jak dlouho trvají v lázních a spa masáže?

Klasická masáž je prováděna za pomoci speciálních hmatů, které přináší úlevu tělu a pozitivní výsledek. Vedle ní se však můžete oddávat i jiným masérským technikám.

Jaké jsou další oblíbené masírovací techniky?

Jestliže má dojít ke zvýšení účinku z masírování, můžete vsadit na masáž baňkou. Přisávání baněk výrazným způsobem uvolňuje svalové napětí a přispívá k lepšímu prokrvení konkrétní části těla. Baňky jsou obvykle aplikovány lokálně v kombinaci s těmi správnými reflexními body. Během několikaminutového masírování tímto způsobem můžete podpořit detoxikaci svého těla a přispět k lepší látkové výměně. Stejně, jako to v některých případech umí třeba vodoléčba.

Dále bychom měli zmínit masáž za pomoci bambusových tyček, jimiž jsou masírovány větší plochy těla najednou. Velice příjemná je také olejová masáž, při níž se využívají vonné oleje. Tato zdravotní masáž zlepšuje celkovou hybnost těla a odstraňuje bolesti kloubů, svalů a jiných partií. Těhotné ženy zase ocení těhotenskou masáž.

Nakonec Vám něco více prozradíme o kineziotapingu, který do určité míry také spadá do kategorií masáží. Postižená místa v tomto případě nejsou masírována, nýbrž opatřena speciální tejpovací páskou. Právě ta přináší náležitou oporu pro postižené místo a odpovídající úlevu. V rámci aplikování pásek je zapotřebí důkladná znalost fyzické schránky člověka, včetně samotné metody provedení.