Masáže lávovými kameny jsou zdrojem léčivé síly

V dnešní době si můžete dopřávat masáže libovolného typu. Procedury, které uleví Vašemu tělu a mnohdy také mysli. Jednou z novodobých variant jsou také masáže lávovými kameny. Jedná se o určitý druh terapie ulevující tělu, a to především svalům. Jestliže o této masáži chcete zjistit více, začtěte se do níže uvedených řádků.

Kam všude se pokládají lávové kameny?

Nutno zmínit, že masáže lávovými kameny vyžadují patřičnou odbornost, jinak ztrácí smysl a mohou naopak přinést nežádoucí problémy. Při samotné proceduře jsou nahřáté kameny pokládány na různé části lidského těla. Nejčastěji je to podél páteře. V závislosti na Vašich problémech to však může být také na obličej, břicho, hruď, nohy, chodidla nebo dokonce dlaně. Všude tam mají svůj účinek.

Masáže lávovými kameny od A až do Z

V rámci masáže lávovými kameny jsou s těmito prvky prováděny nejrůznější pohyby. O nich a mnohých dalších věcech se zmíníme prostřednictvím následujících otázek a odpovědí. V nich se dozvíte všechno potřebné.

Jaké jsou využívány masírovací techniky?

Je to například hnětení. Kromě něho jsou realizovány kruhové pohyby kameny nebo dlouhé tahy. Často se používá také technika poklepávání a nechybí ani vibrace.

V čem je toto masírování prospěšné?

Jak už jsme naznačili v samotném úvodu, výrazným způsobem napomáhá snížit svalové napětí v těle. Zároveň ulevuje od nejrůznějších bolestí spojených právě se svaly.

Co dalšího je přínosem této masáže?

Zmínka by měla padnou o podpoře lepšího spánku. Masáže zároveň snižují stres a celkovou úzkost. Ve výsledku podporují i lepší imunitní systém a dokáží zmírnit příznaky autoimunitních onemocnění.

Pro koho nejsou tyto masáže vhodné?

Například pro těhotné ženy. Nejlepší cestou nebudou ani pro lidi trpící cukrovkou, menším množstvím krevních destiček nebo mající zlomeniny. Na masáže nechoďte ani v případě, že máte popáleniny na kůži, popřípadě poruchu ředění krve.

Kdo mi poradí, zda jsou pro mě masáže vhodné?

Pokud si nejste jisti, zeptejte se svého ošetřujícího lékaře.