Nejvyšší hory Česka – Pokořte jednu za druhou

Poznejte krásy Česka, kterých je více než dost. Jestliže plánujete dovolenou s rodinou či přáteli a patříte mezi milovníky hor, máme pro Vás několik praktických tipů. Jsou to nejvyšší hory Česka, jež můžete zdolávat jednu za druhou. Vždy se budete pohybovat ve výšce 1 300 metrů nad mořem, takže si užijete dech beroucí výhledy.

Jaké jsou nejvyšší hory Česka?

Nejprve se zaměříme na samotné názvy hor s uvedením toho nejdůležitějšího parametru. A tím je pochopitelně samotná výška. Teprve až poté Vám něco více prozradíme o jednotlivých horách. Podrobný přehled nejoblíbenějších hor naleznete v tabulce prezentované níže.

Název horyVýška
Sněžka1 603 m
Praděd1 491 m
Kralický Sněžník1 423 m
Plechý1 378 m
Zjistěte, jaké jsou nejvyšší hory v České republice.

Nejvyšší hory Česka pokračují prostřednictvím vrcholů Lysá Hora, Smrk, Kněhyně, Klínovec, Velká Deštná, Čerchov, Ještěd, Velká Javořina a Milešovka.

Nejvyšší hody Češka – Sněžka

Sněžka je královnou českých hor nacházející se v Krkonoších. Hora leží na pomezí Česka a Polska, přičemž na polské straně má hora o deset centimetrů více. Hora je přístupná z nejrůznějších stan. Pěší výstup můžete absolvovat z Velké Úpy, Pece pod Sněžkou, ze Špindlerova Mlýna, Slezského sedla, z Malé Úpy a potom i z polské strany.

Ostatní dominantní vrcholky Čech

Další v pořadí je Praděd nacházející se v Hrubém Jeseníku a okolí. Nejvyšší hora Moravy je zároveň pátou nejvyšší v Česku. Přístup sem je z Karlovy Studánky. Na vrcholu se nachází známý vysílač a možnost půjčení koloběžek. Hodně populární je také Kralický Sněžník. V jeho případě si buďte jisti, že cestou na vrchol půjdete spíše přírodní cestou, mnohdy bez davů ostatních lidí. I proto je tato hora často vyhledávaná. Pro zajímavost uvedeme, že zde leží sněhová pokrývka rovných osm měsíců v roce.

Mezi nejvyšší hory Česka patří i vrchol Plechý na Šumavě. Vedle bujné vegetace a jedinečné přírody si užijete návštěvy ledovcového jezera zvaného Plešné jezero. Výlety na vrchol lze absolvovat i s dětmi, které si odnesou spoustu nevšedních zážitků.