Písečné pláže v Čechách si ihned zamilujete

Česká republika je plná překrásných míst. Někdo vsadí na národní parky, jiný se zaměří třeba na koupání. Také v této oblasti má naše země co nabídnout. Například písečné pláže v Čechách. Za těmi rozhodně nemusíte do zahraničí. Pokud si odpustíte slané moře, písečných pláží u nás najdete více než dost. O tom se přesvědčíte v následujících řádcích.

Pískovna Sadská nabízí příjemné prostředí

A začít můžete relativně blízko hlavní metropole. Asi jen dvacet minut jízdy z Prahy narazíte na pískovnu Sadská. Ta je vyhledávaná mnohými rodinami s dětmi. Právě kvůli rozlehlým písečným plážím, které následně navazují na borové lesy. Takové místo by se dalo označit za nejlepší koupání v Čechách. I když my Vás přesvědčíme o podstatně bohatším výběru.

Jaké další písečné pláže v Čechách můžete navštívit?

Jestliže máte zájem o krásné písečné pláže v Čechách, rozhodně si naplánujte výlet k jezeru Barbora. To se nachází kousek od Teplic. V této lokalitě vznikla i podobná jezera tohoto typu. Ať už je to jezero Michal nebo jezero Matylda. Ostatní písečné pláže Vám představíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Nabízí písečnou pláž také Velké Dářko?

Ano, tato velká vodní plocha u Žďáru nad Sázavou disponuje písečnou pláží, a dokonce i prostorem vyhrazeným pro nudisty. Směřovat musíte k východnímu břehu Velkého Dářka.

Kde jinde se nachází písečné pláže?

Za zmínku rozhodně stojí koupání u Proboštských jezer. Přírodní jezero vzniklo na místě, kde se kdysi těžil štěrk. V místním kempu jsou k dispozici placené písečné pláže.

Co takhle přírodní koupaliště Varvažov?

Ano, také u zatopeného lomu Oprám mezi Ústím nad Labem a Teplicemi najdete písečné pláže s pozvolným vstupem do vody.

Jsou ještě další písečné pláže u Prahy?

Jednou z možností je jezero Lhota obklopené borovými lesy a písečnými plážemi. Vodní hladina připomíná moře, které najdete jen kousek od hlavní metropole.

Kam jinam se vydat za písečnými plážemi?

Zkuste lom Kristýna v Hrádku nad Nisou, jezero Chmelař u Úštěku nebo Píšťanské jezero u Žernosek.