Primorsko dovolená: Slunce, pláže a nezapomenutelné zážitky!

Primorsko Dovolená

Slunečné pobřeží Bulharska

Slunečné pobřeží je synonymem pro prázdniny plné slunce, písku a zábavy. Nachází se na jižním pobřeží Černého moře a pyšní se nekonečnými plážemi s jemným zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou. Pro milovníky slunce a koupání je to doslova ráj na zemi. Už samotný název napovídá, co od dovolené na Slunečném pobřeží čekat. Více než 200 slunečných dní v roce zaručuje dokonalé opálení a načerpání energie.

Pláže na Slunečném pobřeží nabízejí zábavu pro celou rodinu. Děti se vyřádí na tobogánech a skákacích hradech, dospělí si užijí vodní sporty jako windsurfing, kitesurfing nebo jízdu na vodních skútrech. A pokud toužíte po klidu a relaxaci, stačí si najít odlehlý kout pláže a nechat se unášet zvukem moře.

Kromě plážování nabízí Slunečné pobřeží i bohaté možnosti procházek a výletů. Projděte se po promenádě lemované restauracemi, bary a obchody se suvenýry. Navštivte historické centrum Nesebaru, které je zapsáno na seznamu UNESCO, a pokochejte se starobylými kostely a kamennými domy. A pokud toužíte po adrenalinových zážitcích, vydejte se do aquaparku Action, který je jedním z největších v Evropě.

Dovolená na Slunečném pobřeží je zárukou nezapomenutelných zážitků pro celou rodinu. Ať už hledáte odpočinek, zábavu nebo poznání, na Slunečném pobřeží si přijde na své každý.

Písečné pláže Primorska

Primorsko je proslulé svými nádhernými písečnými plážemi, které se táhnou v délce několika kilometrů podél pobřeží Černého moře. Jemný zlatavý písek a pozvolný vstup do moře dělají z Primorska ideální destinaci pro rodiny s dětmi. Na své si zde ale přijdou i milovníci vodních sportů a zábavy.

Severní pláž v Primorsku je rušnější a nabízí širokou škálu restaurací, barů a obchodů. Najdete zde lehátka a slunečníky k pronájmu, stejně jako možnosti pro vodní sporty jako je windsurfing, kitesurfing a jízda na vodních skútrech. Jižní pláž, známá také jako Perla, je klidnější a nabízí úchvatné výhledy na okolní kopce a zátoky. I zde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a užít si klidnější atmosféru.

Ať už se rozhodnete pro rušnější severní pláž nebo klidnější jižní pláž, dovolená v Primorsku vám zaručeně poskytne nezapomenutelné zážitky. Krásné pláže, čisté moře a široká nabídka aktivit dělají z Primorska ideální místo pro strávení letní dovolené.

Historie a památky

Primorsko je okouzlující přímořské městečko s bohatou historií sahající až do starověku. Oblast byla kdysi důležitým thráckým osídlením a později se stala součástí Římské a Byzantské říše. Důkazy o této bohaté minulosti lze nalézt po celém městě a jeho okolí.

primorsko dovolená

Navštivte pozůstatky thrácké svatyně Beglik Tash, která se nachází na skalnatém mysu severně od Primorska. Toto mystické místo s vytesanými skalními oltáři a kanály sloužilo k náboženským obřadům a astronomickým pozorováním. Další fascinující památkou je starověká římská vila z 4. století n. l., objevená v centru Primorska. Zachovalé mozaiky a architektonické prvky vám umožní nahlédnout do života bohatých Římanů.

Pro milovníky historie je nutností navštívit také Národní historické muzeum v Sozopolu, vzdáleném pouhých 20 km od Primorska. Zde se můžete ponořit do fascinující historie Černého moře a prohlédnout si exponáty od starověku po moderní dobu. Ať už se vydáte po stopách starověkých civilizací nebo se jen tak procházíte malebnými uličkami Primorska, historie vás bude obklopovat na každém kroku.

Vodní sporty a zábava

Primorsko a jeho okolí je rájem pro milovníky vodních sportů a zábavy. Azurové vody Černého moře lákají k osvěžení a nabízí nepřeberné možnosti pro aktivní odpočinek. Pro ty, kteří touží po adrenalinu, jsou zde k dispozici vodní skútry, windsurfing a kitesurfing. Mnoho pláží nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé s profesionálními instruktory. Pokud dáváte přednost poklidnější zábavě, můžete se projet na šlapadle, kánoi nebo si užít romantickou plavbu lodí podél pobřeží. Pro rodiny s dětmi jsou ideální nafukovací atrakce a tobogány umístěné přímo v moři. Děti se zabaví i při stavění hradů z písku na rozlehlých plážích. Večer se pak můžete vydat na promenádu, kde na vás čeká rušný noční život s bary, restauracemi a diskotékami.

Nezapomeňte si s sebou vzít šnorchl a brýle, podmořský svět Černého moře skrývá fascinující faunu a flóru. Pro ty, kteří se chtějí potápět hlouběji, jsou zde k dispozici potápěčská centra s kurzy a výlety k vrakům lodí a podmořským jeskyním. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli aktivitu, vodní radovánky a zábava jsou v Primorsku zaručeny.

Noční život a kluby

Primorsko ožívá i po setmění a nabízí rušný noční život pro všechny věkové kategorie a preference. Pokud hledáte pulzující klubovou scénu, centrum Primorska vás nezklame. Najdete zde širokou škálu klubů a barů s hudbou od EDM a house až po pop a R&B. Mnoho z nich nabízí tematické večery, živá vystoupení a speciální akce s hostujícími DJs. Pro ty, kteří preferují klidnější atmosféru, je tu spousta barů a restaurací s venkovní terasou, kde si můžete vychutnat osvěžující koktejly a pozorovat noční ruch. Pokud chcete zažít autentičtější bulharskou atmosféru, vydejte se do některé z tradičních restaurací zvaných "mehana", kde si můžete dát lahodnou večeři s živou folklórní hudbou a tancem. Ať už hledáte divokou párty noc nebo klidný večer s přáteli, noční život v Primorsku vás jistě nezklame.

primorsko dovolená

Rodinná dovolená

Primorsko se stalo oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi, a to z mnoha důvodů. Pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře jsou ideální pro bezstarostné dovádění těch nejmenších. Rodiče ocení širokou nabídku ubytování, od komfortních hotelů s bazény a dětskými hřišti až po útulné apartmány pro klidnější dovolenou.

Během dne si užijí vodní radovánky na pláži, stavění hradů z písku nebo projížďky na šlapadlech. Večer ožije centrum Primorska rušným životem s pouličními umělci, obchůdky se suvenýry a restauracemi s tradiční bulharskou kuchyní. Děti potěší i lunapark s kolotoči a atrakcemi.

Pro zpestření dovolené se vydejte na výlet do nedalekého Sozopolu s malebným historickým centrem nebo navštivte aquapark Aqua Paradise v Nesebaru. Milovníci přírody ocení procházky v rezervaci Ropotamo, kde můžete pozorovat vodní ptáky a vzácné rostliny.

Dovolená v Primorsku je zárukou slunných dní, koupání v moři a nezapomenutelných zážitků pro celou rodinu. Ať už hledáte odpočinek na pláži, zábavu nebo poznávání, Primorsko splní vaše očekávání.

Tipy na výlety

Primorsko a jeho okolí skrývá mnoho pokladů pro turisty všech věkových kategorií a zájmů. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu starobylého města Sozopol, které leží jen pár kilometrů od Primorska. Projděte se úzkými uličkami s dlážděnými cestami, obdivujte starobylé domy s dřevěnými balkony a vychutnejte si jedinečnou atmosféru tohoto historického klenotu. Pokud toužíte po aktivním odpočinku, vydejte se na túru do pohoří Strandža, které se tyčí nedaleko Primorska. Čeká vás nádherná příroda, svěží vzduch a úchvatné výhledy. Pro rodiny s dětmi je ideální návštěva aquaparku Aqua Planet, který nabízí nepřeberné množství tobogánů, bazénů a atrakcí pro malé i velké. Milovníci kultury ocení návštěvu Burgasu, rušného města s bohatou historií a kulturou. Projděte se po nábřeží, navštivte archeologické muzeum nebo si užijte představení v opeře. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli aktivitu, dovolená v Primorsku vám zaručeně poskytne nezapomenutelné zážitky.

Doprava a ubytování

Primorsko je snadno dostupné z České republiky autem i letecky. Cesta autem trvá přibližně 12-14 hodin a vede přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Je dobré počítat s možnými kolonami na hranicích a mýtným v jednotlivých zemích. Pokud preferujete pohodlnější cestu, můžete využít některý z letů do Burgasu, odkud je to do Primorska cca 50 km. Z letiště se do Primorska dostanete pohodlně autobusem, taxi službou nebo si můžete pronajmout auto. V Primorsku najdete širokou škálu ubytování od cenově dostupných apartmánů a penzionů až po luxusní hotely. Mnoho ubytovacích zařízení se nachází v docházkové vzdálenosti od pláže a centra města. Pokud cestujete s rodinou, oceníte hotely s bazény, dětskými hřišti a animačními programy. Pro ty, kteří hledají klidnější dovolenou, se nabízí ubytování v soukromých vilách a apartmánech na okraji města. Bez ohledu na váš rozpočet a preference si v Primorsku jistě najdete ubytování, které splní vaše očekávání. Nezapomeňte si rezervovat ubytování včas, obzvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.

primorsko dovolená
Vlastnost Primorsko dovolená Dovolená v Řecku
Cena Levnější Dražší
Jazyk Bulharština Řečtina
Pláže Písečné Písečné / Oblázkové

Ceny a rozpočet

Primorsko nabízí širokou škálu ubytování a stravování, takže si zde na své přijdou jak cestovatelé s nízkým, tak i s vysokým rozpočtem. Obecně platí, že ceny v Primorsku jsou nižší než v jiných populárních prázdninových destinacích v Bulharsku, jako je Slunečné pobřeží nebo Zlaté Písky.

Ubytování v soukromých apartmánech a penzionech začíná již na 500 Kč za noc pro dva. Hotely střední kategorie se pohybují kolem 1500 Kč za noc a luxusní hotely s all inclusive programem od 3000 Kč za noc. Jídlo je v Primorsku také velmi dostupné. Za oběd v restauraci zaplatíte v průměru 200 Kč na osobu a večeře vás vyjde zhruba na 350 Kč. Pokud si budete vařit sami, počítejte s týdenním rozpočtem na potraviny okolo 1500 Kč na osobu.

Vstupné na pláže je v Primorsku zdarma. Za lehátka a slunečníky si ale budete muset připlatit, a to zhruba 150 Kč na den. Mezi další výdaje, se kterými je potřeba počítat, patří doprava, suvenýry a zábava. Místní autobusová doprava je velmi levná, jedna jízdenka stojí okolo 20 Kč. Pokud si budete chtít pronajmout auto, počítejte s cenou od 1000 Kč na den. Ceny suvenýrů se liší, ale za drobnosti pro rodinu a přátele utratíte zhruba 500 Kč.

Celkově lze říci, že dovolená v Primorsku nemusí být drahá. S pečlivým plánováním a rozpočtem si zde můžete užít krásnou dovolenou i s omezeným rozpočtem.

primorsko dovolená

Primorsko, to je slunce, které se ráno líně probouzí z moře a večer do něj unavené padá, to je vůně soli a borovic, to je písek horký pod nohama a chladné moře, které vás zve k osvěžení.

Eliška Tichá

Kdy jet do Primorska

Primorsko, perla bulharského pobřeží Černého moře, láká k návštěvě po celý rok. Nicméně, ideální doba pro dovolenou v Primorsku závisí na vašich preferencích a plánech.

Toužíte-li po slunění a koupání v moři, pak je pro vás ideální období od června do září. Teploty vzduchu se v těchto měsících šplhají nad příjemných 25 °C a voda v moři dosahuje až 24 °C. Právě v hlavní sezóně ožívá Primorsko rušným životem, pláže se zaplní turisty a restaurace lákají na speciality bulharské kuchyně.

Pokud preferujete klidnější dovolenou a chcete se vyhnout davům turistů, zvolte pro svou dovolenou v Primorsku květen nebo září. Počasí je v těchto měsících stále příznivé pro koupání a slunění, ale zároveň si budete moci užít poklidnější atmosféru. Navíc vás potěší i příznivější ceny ubytování a služeb.

Jste-li milovníky památek a kultury, pak můžete Primorsko navštívit i mimo hlavní sezónu. Jaro a podzim jsou ideální dobou pro poznávání historických památek a krás bulharské přírody. Teploty se pohybují okolo 15-20 °C, což je ideální pro pěší turistiku a výlety do okolí.

Publikováno: 29. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Lubomir Zivny

Tagy: primorsko dovolená | dovolená v primorsku