Sauny – Poznejte všechny odlišné varianty na trhu

Saunování je poměrně oblíbenou činností stejně, jako třeba zábaly. Jde o čas strávený velice příjemným způsobem, který je navíc prospěšný pro lidské tělo. Možná to ani netušíte, ale když se rozhodnete jít do sauny, máte možnost poměrně značného výběru. Existuje totiž několik druhů saun. Ty Vám v následujících řádcích podrobněji představíme.

Finská sauna je naprostou klasikou

Mezi nejznámější sauny patří s největší pravděpodobností ta finská. Jde o dlouhodobě prověřenou klasiku. Vlhkost vzduchu uvnitř je kolem 10 až 20 procent a teplota je cca 85 až 95 stupňů Celsia. Ve finské sauně dokonale prohřejete své tělo a dostanete z něj všechny nežádoucí toxiny. Tím pádem posílíte celkovou imunitu. Ve výsledku se zbavíte i stresu.

Ostatní druh saun

Ještě, než se podrobněji rozepíšeme o jednotlivých saunách, přinášíme Vám tabulku, ve které jsou uvedeny všechny nezbytné informace. U každé sauny je popis přesné teploty uvnitř, včetně vlhkosti vzduchu. Jak můžete vidět, rozdíly tu jsou.

SaunaVlhkost vzduchuTeplota vzduchu
Solná sauna15 až 30 %40 až 55 °C
Herbal sauna10 až 20 %40 až 50 °C
Tropická sauna50 až 60 %65 až 75 °C
Bio sauna30 až 60 %60 °C
Jaká teplota a vlhkost vzduchu je v běžných saunách?

Za zmínku stojí i saunování parním rázem, v rámci něhož se teplota uvnitř pohybuje kolem 80 až 90 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu je mezi 10 až 30 procenty.

Co Vám přináší jednotlivé sauny?

Pokud se rozhodnete vyrazit do tropické sauny, pak se s největší pravděpodobností chcete léčit s dýchacími obtížemi. Taková herbal sauna je zase příjemná v tom, že žádným způsobem nevysuší Vaše vlasy. Dokonale regeneruje pokožku a pročišťuje pleť. S pletí do jisté míry souvisí i solná sauna, která pokožku naopak zvláční. Tento typ saunování je jako stvořený pro naprosté začátečníky. Pak je tu také infrasauna vhodná primárně pro sportovně zaměřené jedince. K ohřevu těla zde dochází za pomoci infračerveného záření. To znamená, že se teplota uvnitř pohybuje pouze kolem 45 až 60 stupňů Celsia.