Správné odpočívání vyžaduje určitou disciplínu

Navštěvujete pravidelně masáže lávovými kameny, přesto se velice často cítíte hodně unavení? Možná je to právě proto, že jednoduše nedokáže relaxovat. Správné odpočívání totiž není jen tak a žádá si dodržování určitých návyků. Pokud chcete naučit vhodného odpočinku, abyste se posléze cítili dobře, začtěte se do následujících řádků.

Jaké jsou druhy odpočinku?

V první řadě je třeba zmínit, že rozlišujete dva typy odpočinku. Je to aktivní odpočinek a pasivní odpočinek. Vodoléčba, masáže, zábaly, ale také spánek nebo celkové snížení aktivity lze jednoznačně označit za pasivní odpočívání. Pod pojmem aktivní odpočinek si můžete představit relaxační cvičení, nenáročný sport a podobně. Přesně takhle vypadá správné odpočívání.

Správné odpočívání od A až do Z

Spousta lidí si špatně myslí, že odpočinek rovná se lenost. To ovšem není vůbec žádná pravda. Ba naopak. Relaxace je nezbytná proto, aby se člověk cítil dobře, posílil své tělo, ale i mysl. Mnohdy stačí jen 30 minut odpočinku a budete se cítit lépe. Ostatní informace týkající se tohoto tématu Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak vypadá správné odpočívání?

Udělejte si čas pro sebe. Nejenom z pohledu vypnutí fyzické námahy, ale také z hlediska psychiky. Nemyslete na žádné starosti a na chvíli hoďte problémy za hlavu.

Jaké Vás mohou postihnout druhy únavy?

Tou první je toxická vyskytující se během onemocnění. Druhou je hypertonická přicházející v souvislosti s citovou zátěží. Třetí je hypotonická způsobená fyzickým opotřebením.

Jak správně odpočívat v praxi?

Například každé dvě hodiny v práci si udělejte alespoň pětiminutovou přestávku. Jeden den v týdnu se věnujte kompletnímu odpočinku, kdy vypnete a budete v klidu rozjímat.

Kdy je nejlepší odpočívat?

Člověk by měl odpočívat průběžně. I během náročného pracovního dne si odpočiňte alespoň hodinu před spánkem. Zároveň myslete na to, že právě víkend slouží k odpočinku.

Co dalšího je dobré praktikovat?

Pravidelně cvičte, omezte pracovní zatížení, relaxace = lepší výkonnost a když máte fyzicky náročnou práci, sport vyměňte za čtení knihy.