Vodoléčba je pro lázeňská města, jako stvořená

Když se rozhodnete vyrazit do některých lázní České republiky, nabízí se Vám pochopitelně velké množství procedur, které Vám pomohou zrelaxovat tělo. Ve výčtu jednotlivých úkonů můžete narazit také na pojem vodoléčba. Pokud nevíte, co si pod ním představit, mile rádi Vám to prozradíme. Léčba spojená s vodou nabývá nejrůznějších podob, tudíž se zmíníme o všech populárních.

Vodoléčba v podání podvodní masáže

Jednou z variant lázeňské vodoléčby je podvodní masáž. Její název je do jisté míry vypovídající. Jedná se o vanovou koupel, během níž Vás budou masírovat trysky zabudované ve stěnách vany. S tímto lázeňským procesem se pojí několik základních informací.

PředmětHodnota
Teplota vody37 °C
Doba procedury15 minut
PřínosPáteř a klouby
Další benefityPsychická relaxace
Informace související s podvodní masáží.

V rámci vodoléčby lze zmínit také podobnou perličkovou koupel. Ta naopak podporuje lepší krevní oběh. Nejsou využívány tak silné trysky pro masírování těla, nýbrž jemné masírování za pomoci pobublávajícího plynu.

Jak vypadá moderní vodoléčba?

V rámci vodoléčby si můžete představit i mnohé další lázeňské procedury. Je to například CO2 koupel, která je v podstatě uhličitou koupelí s bublinkami. Velice příjemným zážitkem je vířivá lázeň. Vzduchové bubliny v tomto případě působí jako dosti efektivní a praktický prvek pro masírování kůže. Jedná se o jemnou masáž.

V rámci vodoléčby lze poznamenat i skotské střiky. Jde o vodní trysk realizovaný zhruba ze vzdálenosti tří metrů. Během kropení vodou je střídána teplá a studená voda. To vše má velice blahodárný a povzbudivý účinek na lidské tělo. Do této kategorie pak ještě spadá Priessnitzův zábal nebo klasické saunování.

Co takhle Kneippův chodník?

Ano, také dnes poměrně populární Kneippův chodník je procesem zvaným vodoléčba nebo chcete-li hydroterapie. Plynule přecházíte mezi dvěma bazénky, ve kterých se střídá teplá a studená voda. Na dně jsou pak umístěny oblázky. Prostřednictvím Kneippova chodníku vynikajícím způsobem prokrvíte Vaše končetiny. Věřte, vodoléčba jakéhokoliv typu Vám bude velkým přínosem.