Zábaly mohou krásně vonět a být třeba z čokolády

Kožní problémy jsou jistě nepříjemnou záležitostí. Nejenom, že mohou bolest a svědit, ale také působí nevzhledným dojmem. Pokud se jich chcete zbavit, nápomocny Vám budou zábaly. Ty mimochodem přispívají také k lepšímu krevnímu oběhu a zároveň mohou efektivním způsobem regenerovat pohybový aparát.

Zábal z mořského bahna

Zábalů jako takových existuje více než dost, o tom se ostatně můžete přesvědčit v následujících řádcích. Jedním z nich je například zábal z mořského bahna, který Vaše tělo a pokožku zbaví spousty nečistot a přináší potřebné minerály. Vhod může přijít i při hojení nejrůznějších ran. A jak probíhá taková procedura?

PředmětHodnota
Příprava na zábal10 minut
Kompletní procedura40 minut
Očištění zábalu10 minut
Způsob očištěníVe sprše
Jak dlouho trvá zábal z mořského bahna?

Zábal z mořského bahna je vynikající například na léčení revmatismu. Sportovci si jej mohou dopřávat v rámci úlevy od svalového napětí. Díky svým komplexním účinkům je také ideální volbou pro lidi prahnoucí po hubnutí.

Čokoládové zábaly nejsou výjimkou

Možná Vám to přijde absurdní, ale hodně vyhledávané jsou také čokoládové zábaly. Ty dokáží pokožku vynikajícím způsobem stimulovat. Mají omlazující efekt, zlepšují náladu a zajistí tělu spoustu nezbytných látek. Patří mezi ně například antioxidanty, minerály, vitamíny, aminokyseliny a mnohé další.

Ostatní praktické zábaly

U mořského bahna a čokolády ovšem končit nemusíte. V oblasti praktických zábalů se nabízí možností více než dost. Typickým příkladem je ovocný zábal nebo chmelový zábal. Ten je jako stvořený pro suchou a citlivou pokožku. Dále je to zábal z včelího vosku, který nejenom regeneruje, ale také krásně voní. Velice často se používá při akutním onemocnění kůže. Vsadit ovšem můžete i na konopné zábaly nebo zábal se zeleným čajem. Ten skvěle hydratuje, zajišťuje správnou látkovou výměnu a přináší tělu zeštíhlující proteiny.

V podobném duchu by šlo samozřejmě pokračovat. Záleží na tom, co chcete prostřednictvím zábalu získat. Může to být zábal kokosový, růžový, brusinkový, levandulový nebo z mořských řas.