Zámecké ubytování na Vás dýchne špetkou historie

Projeli jste s rodinou všechny národní parky ČR a chcete zvolit trochu jinou, netradiční a originální dovolenou? Potom se nechte inspirovat tímto článkem. Zaměříme se v něm na zámecké ubytování, které Vás přenese do zcela jiné doby a nabídne Vám spoustu nevšedních zážitků. Ustelte si na hradě či zámku a prožijte noc jako kníže nebo zámecký pán či paní.

Hrad Kost si podmaní každého

A začít můžete například v zalesněném údolí Českého ráje. Zde na Vás nebude čekat zámecké ubytování, nýbrž hradní ubytování. Hrad Kost totiž nabízí stylový apartmán, kde se budete cítit opravdu skvěle. Součástí je i uzavřená zahrada v hradním areálu, takže vše máte víceméně pro sebe. A pokud by Vás neoslovil hrad Kost, přinášíme Vám ještě další lákavou inspiraci.

Zámecké ubytování různých podob

Pokud jde o ryze zámecké ubytování, nabízí se kupříkladu zámek Ctěnice prezentující nepopsatelnou atmosféru poblíž Prahy. Tento zámecký areál je jako stvořený pro rodiny s dětmi. S ostatními zámky a hrady nabízejícími stylové ubytování Vás seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Co takhle zámeček Karlštejn?

Ano, čtete správně, nejde o známý hrad, ale zámeček Karlštejn u Svratky. Ten se nachází poblíž Žďáru nad Sázavou a ve své podstatě se jedná o nejvýše položení zámek v České republice.

Jaké další zámky nabízí netradiční ubytování?

Za zámeckým noclehem v historickém slohu se můžete vydat například do Nového Města nad Metují. Příjemné apartmány na Vás čekají také v Děčíně a Jemništi.

Jak vypadá tajemná noc ve Svojanově?

Ubytovat se můžete i na stejnojmenném hradě. Celkovou atmosféru z ubytování umocňuje použití historického nábytku na pokojích.

Lze se ubytovat na zámku v Liblicích?

Ano tento romantický zámek představuje typickou podobu venkovského baroka. Získá si Vás nejenom atmosférou, ale i gastronomickými zážitky.

Jaké jiné historické stavby nabízí originální ubytování?

Do seznamu zámecký hotelů, popřípadě hradů patří například zámek Hrubá Skála, zámek Zbiroh, zámek Loučeň a zámek Mostov.