Zoologické zahrady – Poznejte ty nejlepší v Česku

Jestliže patříte k milovníkům zvířat, potom byste měli vyrazit do zoologické zahrady. Místo, kde je zvířat více než dost. Navíc, v České republice máme přemíru zahrad, které vybízí k poznávání a jsou skvělým útočištěm pro rodiny s dětmi. Pokud v tomto směru hledáte vhodnou inspiraci na rodinný výlet, začtěte se do následujících řádků.

Zoologické zahrady podle stáří

Nejprve Vás prostřednictvím níže uvedené tabulky seznámíme s tím, jak staré jsou ZOO v České republice. Některé mají za sebou už hodně dlouhou historii, jiné patří k těm mladším a neustále se rozvíjejícím.

Zoologická zahradaRok vzniku
Praha1931
Dvůr Králové1946
Liberec1919
Ostrava1948
Víte, v jakém roce vznikly české zoologické zahrady?

Jen pro zajímavost doplníme, že například ZOO Praha disponuje velikostí 60 hektarů, Dvůr Králové 71 hektarů, Liberec 13 hektarů a ZOO Ostrava nabízí celkovou plochu až 100 hektarů.

Zoologická zahrada Praha

Jedna z hodně známých a vyhledávaných zoologických zahrad se nachází samozřejmě v hlavní metropoli. K vidění je až 678 druhů zvířat, takže o pestrost prohlídky zde rozhodně nebudete mít nouzi. Praha patří mezi zoologické zahrady se vzácnými druhy zvířat a osobitým programem zaměřeným na návštěvníka. Zahrada jako taková se angažuje v mnohých projektech. Populární je zde například šimpanzí rodinka, ale také spousta ostatních živočichů.

Poznejte zoologické zahrady Česka

Pokud to máte do Prahy daleko nebo jednoduše chcete okusit jiný styl zoologické zahrady, vsaďte na ZOO Dvůr Králové. Jinak označovaný Safari park Dvůr Králové je primárně zaměřen na africkou safari. Tomu také odpovídá zvířecí seskupení ve výbězích. I vy se můžete stát nedílnou součástí safari.

Zoologická zahrada Liberec patří k těm menším, na druhou stranu velice útulným zahradám. K vidění je kolem 170 druhů zvířat. Na své si přijdete v pavilonu slonů, žiraf, lachtanů i tučňáků. Pokud jste opravdu lační po velké ploše, zkuste druhou největší ZOO v České republice, kterou je ta v Ostravě. Právě zde na Vás čeká více jak 396 druhů exotických zvířat.