Zumba není jen o zábavě, ale i lepším zdraví

Když se zaměříte na rekreační pohybové aktivity, můžete se setkat s řadou nejrůznějších sportů a pohybových činností. Jedním z hodně omílaných pojmů je Zumba. Speciální taneční fitness program, při kterém posilujete tělo a zlepšujete primárně svoji kondici. A to při cvičení na střídající se pomalé a rychlé skladby.

Odkud pochází Zumba?

Tento aerobní trénink vytvořil kolumbijský choreograf Alberto Perez. Ten vymyslel intermittent training neboli přerušovaný trénink, při kterém se udržuje tepová frekvence v aerobní rovině. Byl to právě tento fitness trenér, jehož dílem bylo založení Zumba Fitness LLC. Tato organizace zaštiťuje Zumbu po celém světě.

Jaké výhody přináší tento způsob pohybu?

Přínosy Zumby jsou více než bohaté. Pokud se tomuto cvičení budete pravidelně věnovat, určitě to prospěje nejenom Vašemu fyzickému zdraví, ale také mysli. Jestliže chcete znát hlavní klady Zumby, pak se začtěte do níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak je to se spalováním kalorií?

Jde o hodně individuální záležitost, ale v rámci jedné lekce Zumby se můžete zbavit 600 až 1 100 kalorií. Záleží na tom, jak moc je konkrétní intervalový trénink náročný. Srdeční frekvence se pohybuje kolem 145 úderů za minutu.

Jak pomůže Zumba Vašemu tělu?

S pomocí Zumby zlepšíte celkovou koordinaci těla. Zároveň si budete schopni protáhnout celou fyzickou schránku. Vybudujete si svalovou hmotu, posílíte srdce a podobně.

Jak se projevuje cvičení na celkové mysli?

S pomocí pravidelných tréninků si dokonale pročistíte hlavu. Zumba odbourává přebytečný stres a podporuje zvýšené uvolňování endorfinů. Tím pádem zlepšujete svou náladu.

Pro koho je toto aerobní cvičení vhodné?

Věnovat se mu může v podstatě kdokoliv. Od malých dětí, až po starší a seniory. Pro ně je připravena například Zumba Gold. Tento druh cvičení je praktikován i v bazénech jako Aqua Zumba.

Jaké jsou ostatní přidané hodnoty Zumby?

Je to poznávání nových lidí, protože přerušovaný trénink je společenskou záležitostí. To znamená, poznáte spoustu dalších lidí se společným zájmem.